top of page

čt 03. 10.

|

Praha (místo bude upřesněno)

Beletrio Book club s "Objevem roku 2024"

Beletrio Book Club s největším knižním objevem roku, povídkovou knihou Zádrhely italského spisovatele Gian Marco Griffi, s předkladatelkou Sárou Rodovou a editorkou Monikou Štefkovou z nakladatelství Meridione.

Beletrio Book club s "Objevem roku 2024"
Beletrio Book club s "Objevem roku 2024"

Čas a místo

03. 10. 2024 18:30

Praha (místo bude upřesněno)

O události

Beletrio Book Club s naším "Objevem roku 2024", povídkovou knihou Zádrhely současného italského spisovatele Giano Marco Griffi, s překladatelkou Sárou Rodovou a editorkou Monikou Štefkovou z nakladatelství Meridione. O autorovi, jeho tvorbě, životě, povídkách s nepatetickým vyznáním lásky, smyslem pro nadsázku, absurdním humorem a neskutečným vypravěčským talentem. S ukázkou z jeho oceňovaného románu, který u nás vyjde příští rok, o Itálii, překladech, objevech a dalších skvělých knihách z nakladatetství Meridione.  

Gian Marco Griffi

Narodil se v roce 1976 v Alessandrii a vyrostl v piemontském kraji Monferrato. Na turínské univerzitě studoval filosofii a nyní pracuje jako ředitel golfového klubu v Asti, kde žije. Psaní povídek se věnuje již od mládí, ale jeho literární tvorba dlouho neprávem unikala pozornosti čtenářů i odborné kritiky. Úspěch Griffimu přinesl až román Ferrovie del Messico (český překlad s názvem Železnice Mexika vydá Meridione v roce 2025), publikovaný roku 2022 nakladatelstvím Laurana, který se záhy stal literární senzací, dostal se do užšího výběru prestižního ocenění Premio Strega a získal mimo jiné cenu Mastercard Letteratura, literární cenu Maria La Cavy a byl zvolen Knihou roku rozhlasového pořadu Fahrenheit.

Kniha

Zádrhely; Gian Marco Griffi | Beletrio

Beletrio Book Club

Neformální čtvrteční literární večer, diskuze o knize, s autorem nebo bez něj. Příjemné místo, fajn lidi, víno, pivo, knihy a host.  Pro ty, kteří mají přečteno a nebo se chtějí jen nechat inspirovat. Vstup volný. 

Sdílet událost

bottom of page