top of page

čt 27. 4.

|

U Nás ve Vršovicích

Ivana Gibová - Beletrio Book Club

Dnes večer s EKLEKTIK BASTARD, bohužel bez nemocné Ivany Gibová, o frustracích, seberealizaci, nadváze , stárnutí, práci v korporátech a single životě po třicítce. O osvobozující knize, ve které zdánlivě neplatí žádná pravidla.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Ivana Gibová - Beletrio Book Club
Ivana Gibová - Beletrio Book Club

Čas a místo

27. 4. 2023 18:30

U Nás ve Vršovicích, 28. pluku 435/29, 101 00 Praha 10-Vršovice

O události

Ivana Gibová a její knihy:

Eklektik Bastard; Ivana Gibová | Beletrio

Barbora, buch & katarze; Ivana Gibová | Beletrio

"Hele jsem v prdeli. Našla jsem si rýhu na čele, jsem hnusná, mám sedm set kilo, ale komu by se chtělo v lednu běhat, komu by se chtělo v zimě cvičit, komu se chce cvičit kdykoli, komu se chce vyhodit sto eur za botox a tři tisíce pět set za nový bílý zuby, a už vůbec nikomu se nechce kvůli bílejm zubům přestat kouřit, protože kdyby přestal, přibere.  Žena po třicítce bez psychoterapeutky zkrátka nepřežije, třeba si vezme k srdci, že má vrásku a nadváhu a zpomalený metabolismus, a v slabý chvilce zapije sedm neurolů neúměrným množstvím alkoholu, případně neúměrný množství neurolu sedmičkou alkoholu. " 

Mezi operou a pornem. Sebedestrukcí, chlastem, bohem a překlady. S naprostou otevřeností a lehkostí. Třeba se budeš smát, dokud nezjistíš, o co jde, a potom se budeš smát dál. Beletrio Book Club o jedné z nejvtipnějších knih současné slovenské literatury. 

Ivana Gibová (* 1985, Prešov)

vystudovala slovenský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Prešovské univerzity v Prešově. Věnuje se současné slovenské próze. Své texty publikuje časopisecky i knižně. Debutovala sbírkou Usadenina (2013). V roce 2016 vydala knihu Barbora, buch & katarzia (Barbora, buch & katarze; Ivana Gibová | Beletrio), která byla nominována na cenu Anasoft litera a Cenu Jána Johanidesa a získala cenu René - Anasoft litera gymnazistov. Nejnovější kniha Eklektik Bastard  (Eklektik Bastard; Ivana Gibová | Beletrio) byla nominovaná na cenu Anasoft litera 2021 a získala Cenu Nadácie Tatry banky a Cenu Literárnej akadémie Panta Rhei Awards 2020. 

Beletrio Book Club

Neformální čtvrteční literární večer, diskuze o knize, s autorem nebo bez něj. Příjemné místo, fajn lidi, víno, pivo, knihy a host.  Pro ty, kteří mají přečteno a nebo se chtějí jen nechat inspirovat. Vstup volný. Registrace nutná.

Sdílet událost

bottom of page