top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraMichala

Strhující Šikmý kostel v BBC vol.3 ?

Aktualizováno: 27. 11. 2021

Pro koho? A kdo se nemůže dočkat třetí části? Můžeš říct, že tě nebaví absolutní vítěz čtenářské ankety Kniha roku? A jak je možný, že všechny, kterých se zeptáš, ji mají doma? Ony, protože, tohle je prý čtení pro holky. Proč?


Pop - up Beletrio Book Club vol.3 tentokrát o prvním románu Karin Lednické, románové kronice ztraceného města Šikmý kostel. Co stojí za jeho úspěchem? Kdo jsou jeho čtenáři? Proč ho M nečtou? A proč ho většina F doma má? Kdo se jím musel prokousat a kdo se nemůže dočkat pokračování?Pop-up Beletrio Book Club vol.3

čtvrtek 25.11. 2021, 18:30

Bistro Proti Proudu, Březinova 471/22, Praha - Karlín
....................


Už to vypadalo, že je jasno. Šikmý kostel je ženský román, psaný ženou pro ženy, o ženách, ze ženského pohledu, nezajímavý pro muže. A pak tenhle konstrukt jeden chlapík celý zboural. On a jeho přátelé, román na letní dovolenou, přečtený na jeden nádech. Skvělá spisovatelka, jazyk a forma. To potěší. Určitě ne jenom nás. Díky všem za názory a interpretace, online i naživo, za dobrý víno a příjemnej večer.


"A myslím si, že se (Šikmý kostel) Karin Lednické celkově skvěle povedl a je to dobrý příklad bestselleru, který můžete číst aniž byste se u toho styděli."

(J.H.)Otázky do diskuze:


Karin Lednická, Alena Mornštajnová a Petr Šesták - čeští spisovatelé, 3 romány o jejich městech. Paměti, vzpomínky, autobiografie, síla všedního dne? Spojuje je ještě něco víc?Proč české čtenáře tento žánr tak fascinuje? A je to české specifikum?


Jak se definuje kniha pro ženy? Co je to ženský román? A kdo to určuje?


Románová kronika jako žánr a ukázky z jiných děl.


Která část knihy tě zaujala? Proč?


Přečetl/a jsi ji? Lehce nebo ses musel/a prokousávat?


Co říkáš na hlavní hrdiny?


Připomnělo ti to historii tvojí rodiny, města?


Co ti kniha dala?


Jak je podle tebe napsaná? Vyhovoval ti styl?


Budeš číst druhý díl? Těšíš se na třetí?


Kdo podle tebe píše podobně? Když se někomu líbí Šikmý kostel, co dalšího by si měl přečíst?


A další...
65 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page